Tip 1       

barbecueOok als het niet uitdrukkelijk verboden is zal het vaak door de buren als zeer hinderlijk worden ervaren als u de barbecue gebruikt vanwege rook en geur. Een mechanische ventilatie van de bovenburen kan deze rook meteen naar binnen zuigen, ook als de ramen niet open staan. Het gebruik van een barbecue kan onder omstandigheden ook beschouwd worden als het veroorzaken van hinder.
Check zowel de splitsingsakte als het huishoudelijk reglement. Veel splitsingsaktes bevatten bepalingen die het verbieden om in het appartement of op balkons open vuur- of open haardinstallaties aan te leggen. Het is duidelijk dat bijvoorbeeld kachels onder dat verbod vallen, maar het gebruik van een barbecue op een balkon is niet zonder meer uit te leggen als het aanleggen van een open vuur installatie. In het huishoudelijk reglement staat dan vaak een nadere invulling van dit verbod, waarbij barbecues, vuurkorven en dergelijke uitdrukkelijk genoemd worden

Tip 1      

Ook als het niet uitdrukkelijk verboden is zal het vaak door de buren als zeer hinderlijk worden ervaren als u de barbecue gebruikt vanwege rook en geur. Een mechanische ventilatie van de bovenburen kan deze rook meteen naar binnen zuigen, ook als de ramen niet open staan. Het gebruik van een barbecue kan onder omstandigheden ook beschouwd worden als het veroorzaken van hinder.
Check zowel de splitsingsakte als het huishoudelijk reglement. Veel splitsingsaktes bevatten bepalingen die het verbieden om in het appartement of op balkons open vuur- of open haardinstallaties aan te leggen. Het is duidelijk dat bijvoorbeeld kachels onder dat verbod vallen, maar het gebruik van een barbecue op een balkon is niet zonder meer uit te leggen als het aanleggen van een open vuur installatie. In het huishoudelijk reglement staat dan vaak een nadere invulling van dit verbod, waarbij barbecues, vuurkorven en dergelijke uitdrukkelijk genoemd worden

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Met het gebruik van deze website, stemt u hiermee in.